Židinio laikrodis

Rezervuoti vizito laiką
Užsakyti geros kokybės skaitmeninį vaizdą
Muziejus Lietuvos nacionalinis dailės muziejus
Fondas pagrindinis
Eksponato tipas židinio laikrodis
Sritys taikomoji dekoratyvinė dailė, technika
Pirminės apskaitos numeris LNDM ED 50190
Inventorinis numeris LNDM KLM 148
Matmenys aukštis – 48 cm
Medžiagos bronza  emalis 
Atlikimo, pagaminimo technika liejyba 
Autentiškumas originalas 
Sukūrimo data XIX a.
Sukūrimo vieta Berlynas, Vokietija

Aprašymas

Eksponato aprašymas

Laikrodis, židininis, bronzinis. Gausiai puoštas baroko ir ampyro stilių pagražinimais. Bronzinis pailgas laikrodžio postamentas penkiomis kojelėmis, jo priekyje – du ovalūs spalvota emale ant porceliano nutapyti paveikslėliai vaizduojantys meno atributikos simbolius, banguojantys ornamentai, rokailis, palmetės, rozetės, akanto ir lauro lapai. Dešinėje pusėje stovinčios moters figūra su meno atributikos simboliais, kairėje – cilindrinis laikrodžio korpusas su gausiais papuošimais ir viršutinėje dalyje uždėta vaza.
Ciferblate – juodi valandų skaitmenys (I–XII) įrašyti baltoje emalėje, jo viduryje – spalvota emale nutapytas rožių vainikas. Visa laikrodžio apdaila atlikta firmoje „Conrad Felsing”.

Firma „Conrad Felsing“ buvo žinoma visame pasaulyje. Ją įkūrė Johanas Conradas Felsingas, kurio šeima jau nuo 1733 m. gamino laikrodžius. XIX a. antroje pusėje „Conrad Felsing“ firmos savininkas tapo jo sūnus Albertas Felsingas, gimęs 1827 m. lapkričio 10 d. Berlyne (mirė 1901 m. tame pačiame mieste). Albertas Felsingas buvo ir rūmų laikrodininkas, karaliaus Vilhelmo bažnyčioje Berlyne tvarkęs didelį aštuonioms dienoms užtraukiamą bokšto laikrodį. Šis laikrodininkas buvo apdovanotas IV klasės karūnos ordinu.

Kiti pavadinimai

Pagrindinis pavadinimas

Pavadinimas Kalba Tipas Data  
Židinio laikrodis daugiau informacijos...

Papildomi pavadinimai

Pavadinimas Kalba Tipas Data  
The Mantel Clock anglų kalba  daugiau informacijos...

Eksponato autorinės turtinės teisės