Vilniaus pamoka parodoje „Lietuvos valdovo žodis pasauliui: atveriame mūsų žemę ir valdas kiekvienam geros valios žmogui“. Vilniaus paveikslų galerija, 2018 m. sausio 25 d.

Rezervuoti vizito laiką
Užsakyti geros kokybės skaitmeninį vaizdą
Muziejus Lietuvos nacionalinis dailės muziejus
Fototekos vertybės tipas fotografija 
Autorius (-iai)
Gediminas Savickis
Sukūrimo data 2018-01-25

Turinio aprašymas

Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojas ir Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) dėstytojas dr. Mindaugas Nefas parodoje vedė Vilniaus pamoką savo moksleiviams, kurios įrašas vėliau buvo rodomas internetinėje erdvėje.

 

Tai pirmoji paroda iš 2018–2022 m. įgyvendinamų tarptautinių parodų ciklo „Vilniaus miesto istorijos svarbiausieji ženklai“, skirtų pasirengti Vilniaus 700 metų jubiliejui.

 

Parodoje eksponuotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino laiškas, rašytas 1323 m. sausio 25 d., juo krikščionys pirkliai, kariai, amatininkai, žemdirbiai ir dvasininkai iš viso pasaulio, ypač Liubeko, Štralzundo, Brėmeno, Magdeburgo ir Kelno miestiečiai, kviečiami atvykti ir apsigyventi Lietuvoje. Šis laiškas itin svarbus, nes tai pirmasis rašytinis šaltinis, kuriame paminėtas Vilnius. Parodoje eksponuojamas Gedimino laiškas lotynų kalba, atvežtas iš Latvijos valstybinio istorijos archyvo Rygoje.

 

Parodos kuratorius: Remigijus Černius

Parodos organizatoriai: Lietuvos dailės muziejus, Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba, Latvijos valstybės istorijos archyvas