Virtualios parodos iš liaudies meno rinkinių

Lietuvos dailės muziejaus liaudies meno rinkinys – vienas didžiausių ir ir vertingiausių Lietuvoje. Jame sukaupta daugiau negu 25 tūkst. eksponatų, atspindinčių XIX a. pab.-XX a. Lietuvai, jos etnografiniams regionams būdingus liaudies amatus bei meninę kūrybą. Kviečiame aplankyti iš šio rinkinio eksponatų sukurtas virtualias parodas: „Kraičio skrynios“, „Dievo Motina lietuvių liaudies mene“, „Prieverpstės“, „Saulės motyvai lietuvių audiniuose“, „Šiaudų sodai“, „Angelai“, „Šventas Jurgis lietuvių liaudies mene“.

Porceliano eksponatai Lietuvos dailės muziejaus rinkiniuose

Išrastas senovės Kinijoje IX – XI a., porcelianas ilgą laiką buvo vadinamas „dieviškuoju akmeniu“, o jo gamybos receptūra – kruopščiai saugoma. Kadangi vėliau porcelianas buvo pradėtas gaminti Korėjoje ir Japonijoje, galima įtarti kad kažkas išdavė paslaptį arba pabėgo nuo griežtų prižiūrėtojų. Pirmąsyk atvežus porcelianą į Europą, skaidrūs, balti, ryškiai mėlynai išmarginti gaminiai, kurie taip skyrėsi nuo iki tol vyravusių pilkų, rudų, juodų indų, sužavėjo visus. Jie buvo perkami pasakiškomis kainomis, nesigėdyta įsigyti net iš piratų, apiplėšusių porcelianą gabenusius laivus. Ilgai buvo mėginta ir patiems pasigaminti porceliano. Receptą, nenusileidžiantį kiniškiems gaminiams, 1708 metais atrado J. F. Betgeris ir pagal šį receptą pradėjo veiklą Meiseno manufaktūra (Vokietija). Virtualioje parodoje pristatoma Lietuvos dailės muziejaus porceliano rinkinyje saugomi eksponatai.

Nauja virtuali paroda „Senojo Vilniaus vizijos J. Kamarausko akvarelėse“

Juozapas Kamarauskas – architektas, dailininkas ir inžinierius, pirmasis piešiniuose ir brėžiniuose ėmęs fiksuoti kultūros paveldo objektus Lietuvoje. Lietuvos dailės muziejaus rinkiniuose saugoma daugiau kaip 500 jo kompozicijų ir eskizų. Kviečiame susipažinti su dailininko kūriniais virtualioje parodoje „Senojo Vilniaus vizijos J. Kamarausko akvarelėse“.

Kolekcijų skaitmeninimas ir Limis sistemos pildymas 2016 metais

LIMIS sistema yra nuolat atnaujinama ir pildoma duomenimis apie Lietuvos dailės muziejuje (LDM) saugomus eksponatus, muziejaus archyve, bibliotekoje saugomas vertybes. 2016 metais LIMIS sistemoje aprašyta daugiau kaip 16 700 Lietuvos dailės muziejaus kultūros paveldo objektų, skaitmeninimo skyriuje nufotografuota ir nuskenuota daugiau kaip 7 800 eksponatų iš LDM rinkinių.

Silvestro Džiaukšto ir Galinos Petrovos-Džiaukštienės kūrybos virtualios parodos

Limis sistema pasipildė Silvestro Džiaukšto ir Galinos Petrovos-Džiaukštienės kūrinių skaitmeniniais vaizdais. Kad būtų galima patogiau, vienoje vietoje susipažinti su jų kūryba, buvo sukurtos ir dvi virtualios parodos, kviečiame jas aplankyti.

Šiuo metu muziejuje yra:

48241 / 105758 skaitmeniniai(-ių) objektai(-ų)

48101 / 212650 eksponatai(-ų)

Daugiau informacijos

(Žaliai pažymėti viešai
prieinami įrašai)