« Atgal

Virtuali paroda „Tai yra moteris“

Kovo 8-oji – Tarptautinė moters diena. Kasmet ši diena sukelia daug disputų iš įvairiausių stovyklų, pagrindinis klausimas: reikia ar ne sveikinti dailiosios lyties atstoves šia proga? Vieni šią šventę laiko sovietinės sistemos reliktu ir nemano, jog yra tikslinga ją minėti. Kiti, bent kiek pasidomėję šios dienos ištakomis, supranta, kad tai nėra buvusių okupantų išmonė.

Tiek vienu, tiek kitu atveju, kovo 8-oji nelieka nepastebėta. Tulpių „bastionai" it grybai po lietaus dygsta šios dienos išvakarėse, primindami vyrams – neužmiršti savo damų. Vieni vadovaujasi šiuo patarimu, kiti – ne. Pasirinkimo reikalas. Kad ir kaip ten bebūtų, ši diena verčia atsigręžti į moterų nueitą kelią: nuo šeimos židinio kūrimo ir puoselėjimo iki aktyvaus dalyvavimo politikoje, o neretai ir valstybinės politikos formavimo.

Garsių moterų Lietuvoje irgi netrūksta: daug kultūros, sporto, švietimo, medicinos, politikos atstovių, savo veikla ir darbais garsinančių Lietuvos vardą pasauliniu mastu. Taip pat ne ką mažesnis dėmesys skirtinas ir ne tokioms garsioms moterims, kurios savo kasdieniu darbu, būtimi tampa nematomomis herojėmis, kasdien kovojančiomis dėl geresnio rytojaus.

Šią dieną sveikindami moteris, kviečiame apžiūrėti virtualią parodą „Tai yra moteris", kurioje moters portretas atsiskleidžia trijų garsių XX a. I p. tapytojų – Adomo Galdiko, Petro Kalpoko ir Vlado Eidukevičiaus drobėse.

Žiūrėti parodą.

Vidutinis (0 Balsai)
Vidutinis įvertinimas yra 0.0 iš 5.


Dar nėra komentarų. Būti pirmam.

Šiuo metu muziejuje yra:

81195 / 134601 skaitmeniniai(-ių) objektai(-ų)

78314 / 222424 eksponatai(-ų)

Daugiau informacijos

(Žaliai pažymėti viešai
prieinami įrašai)