« Atgal

Silvestro Džiaukšto ir Galinos Petrovos-Džiaukštienės kūrybos virtualios parodos

Limis sistema pasipildė Silvestro Džiaukšto ir Galinos Petrovos-Džiaukštienės kūrinių skaitmeniniais vaizdais. Kad būtų galima patogiau, vienoje vietoje susipažinti su jų kūryba, buvo sukurtos ir dvi virtualios parodos, kviečiame jas aplankyti:
 
 
Silvestras Džiaukštas (g. 1928 m., tapybos studijas baigė 1954 m.) septintajame ir aštuntajame dešimtmetyje buvo vienas populiariausių, dažniausiai didelėse svarbiose parodose eksponuojamų tapytojų. Jį išgarsino ir oficialų pripažinimą pelnė „teminiai paveikslai". Anot Alfonso Andriuškevičiaus, „Džiaukšto paveikslai, nors pradžioje kritikuoti dėl meninės kalbos (tas pats minėtas siužeto ir specifinės kalbos dualizmas vėliau tapo pamoderninto socialistinio realizmo simboliu, juos gyrė spauda, jie reprezentavo Lietuvos dailę Maskvoje. Tuo tarpu savo studijoje visą tą laiką Džiaukštas kūrė ir kitokius darbus (pasirodžiusius viešumoje gerokai vėliau): ekspresyvius groteskiškus paveikslus karo tema, dramatiškus aktus."
 
 
Galina Petrova-Džiaukštienė gimė 1927 m. Astrachanėje (Rusija). 1954 m. LSSR valstybiniame dailės institute baigė tapybos studijas. Parodose dalyvauja nuo 1954 m. „Geriausiuose savo darbuose menininkė pasiekia ne tik tapybinę, bet ir filosofinę įtaigą – kai vienas kūrinys tampa viso laikotarpio metafora," – teigia dailėtyrininkė Laima Kreivytė. Vienas iš centrinių ekspozicijos kūrinių, įvardijančių šios tapytojos savitumą, yra „Moterys, valančios žuvis" (1969), prieš porą metų eksponuotas Austrijoje, Vienos moderniojo meno muziejuje surengtoje parodoje „Lyties kontrolė. Moteriškumas ir vyriškumas Rytų Europos mene".