• Akimirkos žavesys Romualdo Rakausko nuotraukose

   Akimirkos žavesys Romualdo Rakausko nuotraukose

   Romualdas Rakauskas gimė 1941 m. rugpjūčio 19 d., Akmenėje. 1959–1962 m. studijavo Vilniaus universitete žurnalistiką. 1961–1963 m. savaitraščio „Literatūra ir menas“ fotokorespondentas, 1963–1967 m. – žurnalo „Mūsų gamta“ fotokorespondentas, nuo 1967 iki 2004 m. žurnalo „Nemunas“ iliustracijų skyriaus redaktorius, nuo 2004 m. – savaitraščio „Nemunas“ bendradarbis.

   Nuo 1970 m. priklauso Lietuvos fotomenininkų sąjungai, nuo 1976 m. yra Tarptautinės meninės fotografijos federacijos (FIAP) garbės narys.

   Fotomenininko darbų yra įsigiję: Lietuvos fotomenininkų sąjunga (Vilnius); Lietuvos dailės muziejus (Vilnius), Fotografijos muziejus (Šiauliai); Nacionalinė biblioteka (Paryžius, Prancūzija); Danielos Mrazkovos kolekcija (Praha, Čekija); Fotografijos galerija „Canon“ (Amsterdamas, Olandija); Tarptautinis fotografijos centras (Niujorkas, JAV); R. I. P. Permanent Center (Arlis, Prancūzija); FIAP kolekcija (Lozana, Šveicarija).

   Romualdas Rakauskas – vienas iš lietuviškos fotografijos mokyklos kūrėjų. Apie šią mokyklą, kurią sudarė nedidelė grupė Lietuvos fotomenininkų, daug rašė ir diskutavo 1960–1970 m. paneigė buvusios tarybinės fotografijos kanonus ir idėjas, kurias propagavo buvusieji 1941–1945 metų karo korespondentai, kietai laikę savo įtakoje pokarinę lietuvišką spaudą ir fotografijos leidinius. R. Rakauskas savo poetiška prigimti bando gerą pasaulį padaryti dar geresnį. Jo fotografijų herojai gražūs dar gražesniame būties fone. Tai jo, kaip menininko, tikslas. Jis atsisako tiesmukiškai dramatizuoti pasaulį, tačiau iš pirmo žvilgsnio labai optimistiškuose cikluose „Žydėjimas“, „Pavasario mergaitės“ taip stipriai parodytas grožio trapumas, kad fotografiškoji Romualdo poezija kalba apie būties liūdesį ir laikinumą.

   „Fotografijai visą gyvenimą atiduoti verta, nes yra dalykų, kurie tau pačiam atsiskleidžia tik po laiko – žiūri į tuos darbus, kuriuose užfiksuota tai, kas jau pranyko, ir džiaugiesi, kad buvai laiku ir vietoje su fotoaparatu rankoje…“ – viename interviu yra teigęs fotografas.

   2013 m. Rusijoje vyko fotografijos paroda, kurioje dalyvavo ir Romualdas Rakauskas. Viena iš žurnalisčių, dalyvavusių parodoje, R. Rakausko užklausė, ko jį išmokė fotografija, į tai jis atsakė: „Esu laimingas žmogus, nes visą gyvenimą galėjau rašyti ir fotografuoti. Esu labai dėkingas žmonai, kuri leido man šiame gyvenime būti menininku. Ji tvarko ūkinius reikalus, o aš uždirbu pinigus ir kuriu. Fotografijoje brangiausia tai, kad sutinki daug įvairių, įdomių žmonių. Žurnalistika suteikia galimybę su jais susitikti, bendrauti ir fotografuoti kiekvieną dieną. Tai didelis džiaugsmas, ypač, kai fotografijos pavyksta. Labai įdomu pamatyti, kas gavosi, gretinti, dėlioti fotografijas. Nes visa tai suteikia daugiau džiaugsmo, nei nusivylimo.“

   Tekstas parengtas remiantis R. Rakausko asmenine byla, esančia Lietuvos fotomenininkų sąjungos bibliotekoje, bei internete skelbiama informacija.

Parodos objektai

   
 • Rodomi įrašai nuo 1 iki 12
 • Įrašų skaičius puslapyje:
 • Puslapis: iš: 4
Vidutinis (0 Balsai)
Vidutinis įvertinimas yra 0.0 iš 5.
Dar nėra komentarų. Būti pirmam.