• Virtuali paroda: Vytauto Kasiulio kūryba

   Virtuali paroda: Vytauto Kasiulio kūryba

   Vytauto Kasiulio kūrybos parodą pristato naujasis Lietuvos dailės muziejaus padalinys - Vytauto Kasiulio dailės muziejus, įsikūręs istorinėje Vilniaus mokslo bičiulių draugijos būstinėje.
   XX amžiaus pradžios neoklasicistinio stiliaus rūmai Joachimo Lelevelio gatvėje, prie Žaliojo tilto, buvo pastatyti už pagrindinio fundatoriaus Baltosios Vokės dvarininko Hiliaro Lenskio skirtas ir kitų rėmėjų paaukotas lėšas. Statybos buvo pradėtos 1910 metais, o pastatas galutinai įrengtas tik 1929-aisiais. Projekto autoriai – inžinieriai Henrikas Voinickis ir Janas Trojanas. Vilniaus krašto šviesuomenės pastangomis statinys tapo daugiafunkciniu kultūros ir švietimo židiniu: jame glaudėsi draugijos archyvas, biblioteka, muziejus, vyko draugijos narių susirinkimai, visuomeniniai renginiai. Vilniaus mokslo bičiulių draugija veikė iki pat Antrojo pasaulinio karo.
   1949–1980 metais pastatas priklausė sovietinės propagandos įstaigai – LTSR revoliucijos muziejui. 1981-aisiais rūmai perduoti Lietuvos dailės muziejui, juose buvo rengiamos teminės ir personalinės parodos, veikė Lietuvių tarybinės dailės galerija. 1991 metais čia buvo įrengtos tapybos, skulptūros bei grafikos kūrinių saugyklos, o paskutiniaisiais metais veikė restauratorių dirbtuvės.
   Gavus lėšų iš Europos Sąjungos sanglaudos skatinimo programos ir Lietuvos Respublikos biudžeto, 2012-aisiais istorinis Vilniaus mokslo bičiulių draugijos pastatas buvo rekonstruotas ir modernizuotas, jį pritaikant šiuolaikiniams muziejiniams poreikiams. Dabar šiuose rūmuose veikia nuolatinė dailininko Vytauto Kasiulio kūrybos ekspozicija, parodų salės, konferencijų ir renginių centras, vyksta muzikos vakarai. Muziejuje taip pat rengiamos kitų žymių išeivijos menininkų kūrybos parodos.
   Pagrindinė muziejaus misija – saugoti ir eksponuoti dailininko Vytauto Kasiulio kūrybinį palikimą, kurį jo našlė Bronė Kasiulienė 2010 metais testamentu padovanojo Lietuvai, o jos sūnus Vytautas Kasiulis jaunesnysis jį Lietuvai perdavė. Kolekciją sudaro 950 kūrinių bei asmeninis dailininko archyvas.
   Kviečiame susipažinti su iškilaus XX amžiaus lietuvių dailininko Vytauto Kasiulio kūryba.

Parodos objektai

   
 • Rodomi įrašai nuo 1 iki 12
 • Įrašų skaičius puslapyje:
 • Puslapis: iš: 2
Vidutinis (1 Balsuoti)
Vidutinis įvertinimas yra 5.0 iš 5.
Dar nėra komentarų. Būti pirmam.